Reklama

poniedziałek, 12 listopad 2018 09:44

Kronika policyjna - powiat olkuski - 14/2018

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Policjanci z Olkusza zajmują się sprawą kradzieży z włamaniem, do której doszło 12 lipca. Nieustalony na chwilę obecną sprawca wyłamał kratę zabezpieczającą okno budynku firmy, wszedł do pomieszczenia i ukradł artykuły kuchenne. Obecnie trwają ustalenia strat.

13.07. – na ul. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu samochód osobowy zderzył się z rowerzystą. Do szpitala trafił kierujący jednośladem, 49-letni olkuszanin. Jak wstępnie ustalili policjanci kierująca Renault, wyjeżdżając z parkingu, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście i doprowadziła do zderzenia. Ranny został rowerzysta, którego karetką pogotowia przewieziono do szpitala w Olkuszu. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Do kradzieży doszło 14 lipca na osiedlu Słowiki w Olkuszu. Złodziej wykorzystał okazję i przez otwarte okno balkonowe wszedł do mieszkania znajdującego się na parterze. Po splądrowaniu pomieszczeń ukradł złotą i srebrną biżuterię.

Do kolejnej kradzieży z włamaniem doszło na osiedlu Pakuska w Olkuszu. Złodziej wyłamał okno balkonowe mieszkania parterowego, wszedł do wnętrza skąd skradł pieniądze i złotą biżuterię. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Mieszkanka Olkusza powiadomiła policję o kradzieży portfela z dokumentami, kartą bankomatową i pieniędzmi. Kradzież miała miejsce 15 lipca w Olkuszu na ul. Francesco Nullo.

W ręce policjantów wpadła olkuszanka, która ukradła torebkę oraz kurtki, pozostawiony w lokalu przez dwie klientki. Do zdarzenie doszło 15 lipca w jednym z olkuskich lokali. Klientki, które wychodziły z lokalu, zostawiły torebkę oraz kurtki. Widząc to, 33-letnia kobieta, zamiast zwrócić pozostawione przedmioty, skorzystała z okazji i postanowiła je sobie przywłaszczyć. Proceder ten zarejestrowała kamera monitoringu znajdująca się w pomieszczeniu. O zdarzeniu kobiety poinformowały policjantów. Jeszcze tego samego dnia mundurowi zatrzymali 33-latkę i doprowadzili do komendy, gdzie usłyszała zarzuty z art. 278§1i 5 oraz 275§1 kodeksu karnego tj. kradzieży mienia, karty bankomatowej, a także kradzieży dokumentu tożsamości.

Za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień i spowodowanie kolizji drogowej odpowie 33-letni mężczyzna, który 18 lipca w miejscowości Sieniczno na drodze krajowej nr 94 najechał Skodą na tył Suzuki. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Za spowodowanie kolizji drogowej sprawca został ukarany mandatem karnym. Wobec mężczyzny zostanie wszczęte postępowanie w sprawie kierowania pojazdem pomimo cofniętych uprawnień. Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z olkuskiej komendy ustalają sprawcę kradzieży z włamaniem do Mercedesa. Jak ustalono do zdarzenia doszło w nocy 20/21 lipca. Złodziej wybił szybę w drzwiach i z samochodu ukradł konsolę z odtwarzaczem płyt CD, ponadto uszkodził drzwi, lusterko zewnętrzne i tylną wycieraczkę. Właściciel pojazdu straty wstępnie oszacował na kilka tysięcy złotych.

Policjanci z Olkusza zajmują się sprawą kradzieży samochodu osobowego marki Audi. Pojazd skradziono 22 lipca z parkingu przy ul. Sosnowej w Olkuszu. Właściciel starty oszacował na około 35 tys. zł. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

22.07. – nieustalony na chwilę obecną sprawca wybił przednią i tylną szybę w Volvo. Do zdarzenia doszło na Placu Konstytucji 3 Maja w Olkuszu.

24.07. – około godziny 7 rano w Osieku doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych: Volkswagena i BMW. Jedna osoba została ranna i trafiła do olkuskiego szpitala. Jak wstępnie ustalono, kierująca BMW, w trakcie wyprzedania Audi, nie zauważyła jadącego przed tym pojazdem Volkswagena, który skręcał w posesję i zderzyła się z nim. Do szpitala w Olkuszu została przewieziona 54-letnia kobieta kierująca Volkswagenem. Uczestnicy byli trzeźwi. Policjanci ustalają dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzania drogowego.

 

Wojciech Szota

Redaktor Naczelny Wieści Wolbromskich