Reklama

poniedziałek, 12 listopad 2018 09:46

Kronika policyjna - powiat olkuski - 15/2018

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kluczach zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonali rozboju na 29-latku i ukradli mu pieniądze oraz dokumenty. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło pod koniec lipca po godzinie 22 w gminie Klucze. Napastnicy weszli do mieszkania i zaatakowali. Agresywni mężczyźni trzymali pokrzywdzonego i uderzali go po głowie. Mężczyźni zabrali mu pieniądze oraz dokumenty, a następnie opuścili mieszkanie. Następnego dnia poszkodowany przyszedł na komisariat i o zdarzeniu poinformował policjantów. Jeszcze tego samego dnia (25.07.) mężczyźni zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnym areszcie. Nazajutrz prokurator przedstawił im zarzut z art.280§1 kodeksu karnego i zastosował wobec mężczyzn policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

27 lipca, około godziny 20:30 w miejscowości Strzegowa, kierujący Audi, 35-letni mieszkaniec gminy Wolbrom, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wpadł do rowu i dachował. Mężczyzna wyszedł z samochodu o własnych siłach i próbował uciekać. Został jednak ujęty przez świadka, który biegł na miejsce zdarzenia, by udzielić pomocy. Gdy mężczyzna dogonił kierowcę, wyczuł od niego silną woń alkoholu i od razu poinformował policję o zdarzeniu. Oprócz mundurowych, na miejsce przybyła załoga karetki pogotowia. Kierowca nie wymagał hospitalizacji. Gdy funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierującego okazało się, że ma on 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili również, że mężczyzna prowadził samochód pomimo decyzji starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Tym razem udało się uniknąć tragedii. Niestety, pijani kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, swoich pasażerów, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Ofiarami nietrzeźwych kierowców często padają przypadkowe osoby np. inni kierowcy czy piesi. Policja apeluje o zachowanie trzeźwego „umysłu” na drodze.

1 sierpnia policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli ponad 45 sztuk podrobionych torebek znanych firm odzieżowych. Procederem sprzedaży trudniła się 35-letnia kobieta, która towar oferowała na targowisku w powiecie olkuskim. Przedstawiciel firm, których znaki towarowe zostały wykorzystane, potwierdził, że nie są to produkty autentyczne i złożył zawiadomienie w tej sprawie. Funkcjonariusze zabezpieczyli towar i zatrzymali kobietę. Obecnie policjanci ustalają straty jakie poniosły firmy w wyniku tego nielegalnego procederu. Wstępnie oszacowano je na ponad 50 tys. zł, ale kwota może być znacznie większa. 35-latka usłyszała zarzut z art. 305 ust. 1 ustawy Prawo własności przemysłowej „Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

 

Wojciech Szota

Redaktor Naczelny Wieści Wolbromskich