Reklama

czwartek, 23 sierpień 2012 13:18

Przedsiębiorcy dyskutowali o infrastrukturze drogowej na terenie Małopolski Połnocno - Zachodniej

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jak żyć, panie marszałku?

Ponad 30 właścicieli firm transportowych, 7 radnych Rady Miejskiej w Wolbromiu, jeden radny Rady Powiatu Olkuskiego, poseł, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego, dwóch przedstawicieli Zarządu Dróg Wojewódzkich i kilka osób zainteresowanych rozwojem infrastruktury drogowej na terenie tej części województwa dyskutowało 10 sierpnia w Domu Weselnym „Castello” w Wolbromiu. Szkoda, że w spotkaniu nie uczestniczył burmistrz Jan Łaksa, ani żaden pracownik Urzędu Miasta i Gminy Wolbrom. Przedsiębiorcy odebrali to jednoznacznie – lokalna władza ich problemami kompletnie się nie interesuje...

A problemy są. Mimo szeroko zakrojonego planu remontów i modernizacji dróg wojewódzkich na terenie północnej Małopolski, tiry i ciężarówki z terenu Wolbromia, Charsznicy i okolic nadal nie mogą normalnie przejechać właściwie w żadnym kierunku. Przeszkodą są mosty o nośności 15 ton, które skutecznie blokują normalny ruch ciężkiego sprzętu. Na drodze wojewódzkiej z Olkusza do Miechowa są 3 takie obiekty, a na oddanej już do użytku drodze ze Strzegowej, przez Wolbrom do Krakowa – dwa.

-„Pytam się – kiedy było oddanie drogi wojewódzkiej nr 794” - Jacek Soska starał się wydobyć konkretną datę od przedstawicieli Zarządu Dróg Wojewódzkich. Zdaniem wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego nie można było remontować drogi wojewódzkiej z pominięciem modernizacji mostów. Mimo wydanych pieniędzy, właściciele firm transportowych z tego rejonu, którzy dysponują w sumie ok. 700 ciężarówkami, muszą nagminnie łamać przepisy lub płacić mandaty by dojechać do swych baz. Uznali, że dalej tak być nie może i postanowili wspólnie działać!

 

Wojciech Szota

Redaktor Naczelny Wieści Wolbromskich