Reklama

niedziela, 22 styczeń 2023 19:14

Noworoczny turniej „Skrzatów” Akademii Champions Kozłów Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
||||| |||||

 

Zgodnie z zapowiedziami po sukcesie turnieju „Żaków” zorganizowanym w listopadzie 2022 roku przyszedł czas na międzyklubowe rozgrywki „Skrzatów”. Młodzi piłkarze pięciu zespołów mogli zmierzyć się ze sobą na hali sportowej w Charsznicy.

Turniej miał miejsce 14 stycznia na charsznickiej hali sportowej. W tym miejscu do rywalizacji przystąpili młodzi piłkarze (rocznik 2016/2017) 6 drużyn: Akademii Champions Miechów (w dwóch składach), Piliczanki Pilica, Iwanowickiej Akademii Futbolu, Akademii Sportu Słomniki oraz Akademii Champions Kozłów. Łącznie w turnieju wzięło udział 80 młodych uczestników, głodnych gry w piłkę nożną i chęci sportowej rywalizacji ze swoimi rówieśnikami. Jak zawsze w przypadku tego typu imprez zwycięzcami byli wszyscy, niemniej sam turniej dostarczył wielu niezapomnianych emocji zarówno młodym piłkarzom, jak i ich najwierniejszym kibicom, którymi rzecz jasna byli rodzice. Mecze rozgrywane były na dwóch równoległych boiskach. Każdy mecz trwał 20 minut, co oznaczało, że wszystkie drużyny spędziły na boisku niespełna 2 godziny.

Akademia Champions Kozłów pragnie podziękować nie tylko uczestnikom, ale także Starostwu Powiatowemu Miechowa oraz Urzędowi Gminy w Kozłowie, niezawodnie dbającym o to, by każdy uczestnik został uhonorowany pamiątkowym medalem, a drużyna pucharem. Medale wręczali przedstawiciele wspomnianych instytucji, a prywatnie również wielcy entuzjaści sportu – wicestarosta Paweł Osikowski oraz wójt Jan Zbigniew Basa. Jak w przypadku poprzedniego turnieju o bazę gastronomiczną zadbał GOK Kozłów na czele z dyrektor Elżbietą Kopeć. Niemniej ważną rolę odegrali w tej kwestii również rodzice kozłowskich zawodników, którzy przygotowali wiele słodkich przekąsek.

Dzięki staraniom Akademii Champion Kozłów, zarówno młodzi piłkarze, jak i ich kibice mogli przeżyć kolejne niezapomniane i pełne przepięknych emocji przedpołudnie. Warto dodać, iż Akademia Champions Kozłów działa od 4 miesięcy, a w swych szeregach ma 40 zawodników w 3 różnych kategoriach wiekowych. Dla dwóch z tych grup zorganizowano już międzyklubowe turnieje. Następna w kolejce jest grupa „Orlików”, która zapewne również chciałaby sportowo zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami. Pozostaje nam tylko czekać i obserwować dalsze inicjatywy Piłkarskiej Akademii Champions Kozłów.

Czytany 599 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 22 styczeń 2023 19:16