Reklama

piątek, 02 czerwiec 2023 08:19

Dobry start jurajskich karateków z Wolbromia i Olkusza podczas XXVIII Mistrzostw Polski Oyama PFK w Kata Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
|||| ||||

 

Bardzo dobrze spisali się jurajscy karatecy z Wolbromia i Olkusza, przygotowani przez sensei Kazimierza Skalniaka 4 dan, podczas XXVIII Mistrzostw Polski Oyama PFK w kata. Nasi karatecy zdobyli dwa brązowe medale, dwa czwarte miejsca, a 4 osoby uplasowały się na miejscach 5-8.

 

Zawody, które rozegrano 27 maja w Tychach. otworzyli: hanshi Jan Dyduch 8 dan i Grzegorz Kołodziejczyk – przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu w Radzie Miasta Tychy. W mistrzostwach wziął również udział shihan Andrzej Pierzchała 7 dan (Kraków) – wiceprezes ds. szkoleniowych OYAMA IKF; sensei Kazimierz Skalniak 4 dan pełnił rolę arbitra maty, kierownikiem kadry był senpai Leszek Róg 2 kyu z Krzeszowic, opiekunem zawodników ds. szkoleniowych był sensei Grzegorz Furgaliński (Zadroże) oraz sensei Kinga Kowal (Olkusz). Zdjęcia robiła Marta Skalniak.

Wyniki:

Grzegorz Furgaliński – 3 miejsce, konkurencja kobudo, kat. mistrzowie

Aleksandra Miska – 3 miejsce, konkurencja kobudo, kat. juniorki młodsze

Kinga Kowal – 4 miejsce, konkurencja kobudo, kat. mistrzynie

Aleksandra Miska – 4 miejsce, konkurencja kata, kat. juniorki młodsze

Emilia Smoter, Maciej Tasior, Mateusz Nowak, Kinga Fiuk, Antoni Siwiecki zajęli miejsca między 5-8.

Gratulujemy zawodniczkom i zawodnikom znakomitych prezentacji oraz zdobytych medali. Wysokie miejsca naszych zawodników świadczą o bardzo dużym postępie i potwierdzają, że wyczerpujące treningi przynoszą efekty. O prawdziwym pechu może mówić sensei Kinga Kowal – jej kategoria rozgrywana była dwa razy. Po bardzo ładnych prezentacjach, niewiele zabrakło Maćkowi Tasiorowi i Emilii Smoter, aby dostać się do strefy medalowej.

Rodzicom i Opiekunom dziękujemy za owocną współpracę.

Przed młodymi sportowcami egzamin uczniowski oraz obóz sportowy w Krynicy-Zdrój.

OSU!

 

Czytany 353 razy Ostatnio zmieniany piątek, 02 czerwiec 2023 08:23