Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Olkuszu – Emil Rosikoń i Filip Pudełko, wykazali się wielką determinacją i zaangażowaniem ratując mężczyznę z płonącego pojazdu. Ich zachowanie zasługuje na wielkie uznanie i jest wzorem do naśladowania dla innych.
6 maja, podczas sesji Rady Gminy w Kluczach, wójt Norbert Bień, w obecności radnych, przedstawicieli służb i instytucji wręczył listy pochwalne dwóm młodym mieszkańcom tej gminy, którzy 3 kwietnia br. udzielili pomocy poszkodowanemu w wypadku drogowym mężczyźnie, który nie był w stanie wyjść o własnych siłach z pojazdu.
Emil Rosikoń i Filip Pudełko wyciągnęli kierowcę z samochodu, z którego wydobywał się dym i płomienie. Działania ratownicze uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Olkuszu podjęli jeszcze przed przyjazdem służb, wykazując się odwagą i godną naśladowania postawą obywatelską. Dzięki ich szybkiej reakcji uratowano przed tragedią mężczyznę.
Zachowanie młodych ludzi pokazuje, że nie są oni obojętni na cudzą krzywdę i potrafią odpowiednio reagować, w sytuacji gdy życie i zdrowie ludzkie jest zagrożone. Słowa podziękowania dla Filipa i Emila kierowali również poseł Agnieszka Ścigaj, Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu – insp. Jarosław Klich oraz Komendant Komisariatu Policji w Kluczach – asp. szt. Robert Piwek, a także Komendant Komendy Powiatowej PSP w Olkuszu – mł. bryg. Piotr Pandel oraz dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Olkuszu – Wojciech Panek.
(fot.: Urząd Gminy Klucze)
