Podobnie jak rok temu, inauguracja Dni Wolbromia miała miejsce na stadionie sportowym przy ul. Skalskiej, gdzie drużyna „Samorządowców” rozegrała towarzyski mecz piłki nożnej z drużyną „Mieszkańców”. Obecne władze samorządowe powróciły więc do dawnej tradycji, która podczas święta miasta i gminy na równi stawiała promocję sportu, rekreacji i rodzinnej zabawy z występami estradowymi.
Rok temu inauguracyjny mecz piłkarski zakończył się w podstawowym czasie remisem i zwycięzców trzeba było wyłonić podczas niezwykle emocjonujących rzutów karnych. W tym roku gra była równie zacięta i wyrównana, ale po 50 minutach gry (2 x 25 min.) górą byli „Samorządowcy”, którzy choć stracili jako pierwsi bramkę, zdołali odrobić stratę. Pod przewodnictwem kapitana ich drużyny, radnego RM Dawida Misztala, bramki strzelali: przyjaciel gminy Adrian Sobczyk, przedstawiciel MSWiA Gabriel Witkowski, dwa razy wiceprzewodniczący RG Klucze Jarosław Rak i reprezentujący PSP Michał Czapnik. „Mieszkańcy” zdołali pokonać broniącego bramki przeciwników radnego powiatowego Adama Sypienia 4 razy. Trzy gole zdobył Mariusz Ostrowski, a jeden Cezary Krężel.
