Reklama

Powiat olkuski

środa, 21 grudzień 2022 12:22

Kiermasz Świąteczny w DK Wyróżniony

 

Pomysł Kasi i Magdy spodobał się dyrektorowi Domu Kultury i 18 grudnia w sali lustrzanej lokalni twórcy, osoby parające się rzemiosłem i prowadzące indywidualna działalność gospodarczą, mieli możliwość zaprezentowania swych wyrobów i usług, zwłaszcza, jeśli związane są z wyjątkowym, świątecznym okresem.

 

Przybyli na kiermasz mogli więc podziwiać, smakować i nabywać wyroby takich firm i twórców, jak:

- Decor Aider – Pracownia Rękodzieła

- Makramy Ręcami Robione – niepowtarzalne dekoracje ścienne, kwietniki, podkładki i nie tylko ze sznurka

- Mech Dreams – dekoracje z mchu

- PHU Słodki Zakątek – domowe ciasta, torty artystyczne pod indywidualne zamówienia

- Kogucik i Kokoszka – Ubrania Handmade

- IBA pracownia rękodzieła

- Ceramika JAGODA - Łobzów

- linalinu – ubrania i akcesoria inspirowane naturą, kolorami ziemi i codziennym pięknem

- Cup of Tea Books – księgarnia internetowa

- Solny Jarmark – ozdoby świąteczne robione z pasją

- Tkanie ręczne – Magdalena Walaszek

- Z pasją dziergane, z pasją tworzone

- Nagramy To – video & fotografia ślubna, ujęcia z drona

Wieczorem na kiermasz dotarł św. Mikołaj, zatem wszystkie dzieci, a także dorośli (jeśli byli grzeczni) częstowali się cukierkami, mogli też wziąć udział we wspólnej zabawie.

 

środa, 14 grudzień 2022 21:59

Inwestor strategiczny przejmuje Nowy Szpital w Olkuszu Wyróżniony

 

Słowacko-czeski fundusz inwestycyjny Penta Hospitals International (PHI) przejmuje Grupę Nowy Szpital Holding S.A., która od 2010 roku zarządza olkuską lecznicą. Szpital w Olkuszu stanie się tym samym częścią największej grupy medycznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Zobaczymy co z tego wyniknie, ale można chyba mieć nadzieję, że odbije się to na jakości usług oferowanych przez te lecznicę – znaczy na ich podniesieniu na wyższy poziom.

niedziela, 11 grudzień 2022 18:19

Dodatkowe dofinansowanie dla „Dwójki” Wyróżniony

 

Na wniosek o zwiększenie dofinansowania gmina Wolbrom dostała dodatkowe środki dla Projekt „Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół w Wolbromiu ul. Pod Lasem 1”.

 

Członkinie i członkowie Komitetu pozytywnie odnieśli się do wnioskowanych zwiększeń. W związku z tym, 29 listopada 2022 roku, podsekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska jako operator Programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu podjął decyzję o zwiększeniu kwoty dofinansowania dla projektu.

 

Pierwotnie przyznana dotacja dotacja: 2.448.829,43 PLN.

Wnioskowana kwota dodatkowego dofinansowania: 1.186.170,04 PLN.

Zwiększona przyznana dotacja: 3.634.999,47 PLN.

 

WORKING TOGETHER FOR A GREEN, COMPETITIVE AND INCLUSIVE EUROPA.

 

 

czwartek, 01 grudzień 2022 08:44

Rusza dystrybucja węgla w gminie Wolbrom Wyróżniony

 

Urząd Miasta i Gminy Wolbrom informuje, że mieszkańcy, których wnioski o preferencyjny zakup węgla zweryfikowano pozytywnie, zostaną poinformowane telefonicznie lub mailowo wraz ze wskazaniem kwoty, którą należy uiścić na specjalny nr konta bankowego w BS Wolbrom 51 8450 0005 0000 0000 6493 0132 bądź w kasie Urzędu Miasta i Gminy Wolbrom. Preferencyjna cena za jedną tonę węgla wynosi 1.750,00 zł.

Prosimy o niedokonywanie wcześniejszych wpłat przed kontaktem z pracownikiem Urzędu.

Informację o dokonaniu płatności z jej potwierdzeniem należy zgłaszać do pokoju nr 210 – Dowody Osobiste.

Gmina Wolbrom podpisała umowę ze spółką Tauron Wydobycie S.A., a węgiel zgodnie z deklaracją dostawcy, pochodził będzie z Zakładów Górniczych Sobieski i Janina.

Dystrybucją węgla zajmować się będzie Agencja 1 M. Barczyk Spółka Jawna, 32-340 Wolbrom, ul. Garbarska 41. Odbiór węgla ze składu we własnym zakresie.

Gmina nie ma wpływu na jakość sprzedawanego węgla w związku z tym nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne roszczenia z tytułu jego użytkowania.

 

Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Urzędu pod nr telefonu 32 70 65 320 oraz 32 70 65 328.

 

Spośród 14 prac, które napłynęły na konkurs „Poeci są wśród nas 2022” jury w składzie: Ewa Dróżdż – dyrektor BiOAK Gminy Trzyciąż, Renata Żelazna i Monika Broda – BiOAK Gminy Trzyciąż, po przeczytaniu wszystkich regulaminowo zgłoszonych wierszy i merytorycznej dyskusji, wybrało i nagrodziło następujących uczestników, którzy wykazali się szczególnym talentem artystycznym i świadomością literacką.

 

W kategorii klas I-III

I miejsce – Lena Wolna, SP w Zadrożu

II miejsce – Martyna Kurek, SP w Zadrożu

W kategorii klas IV-VIII

I miejsce – Wiktor Szostak-Sobalski, SP w Zadrożu

II miejsce – Szymon Dela, SP w Jangrocie

III miejsce – Julia Mastela, SP w Zadrożu

Wyróżnienie: Magdalena Kuś, SP w Jangrocie

 

O pozytywnej ocenie nagrodzonych tekstów zdecydowały: trafne przedstawienie tematu, umiejętność sformułowania spójnej koncepcji literackiej, sprawne operowanie komunikatem językowym oraz osobowość twórcza ujawniająca się w tekstach.

Nagrody dla zwycięzców zostały wręczone 14 października, podczas Święta Edukacji Narodowej, które odbyło się w Przedszkolu Samorządowym w Trzyciążu. Podczas wydarzenia odbyło się odczytanie nagrodzonych utworów.