Reklama

wtorek, 23 kwiecień 2024 17:25

Diecezja Sosnowiecka ma biskupa Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
||| |||

 

Dotychczasowy biskup pomocniczy Diecezji Tarnowskiej, Artur Ważny, został mianowany przez papieża Franciszka ordynariuszem Diecezji Sosnowieckiej. Wcześniejszy ordynariusz podał się do dymisji, a decyzje od tamtego czasu podejmował w trybie zastępczym abp Adrian Galbas z Katowic.

Ks. bp Artur Ważny ma 58 lat i pochodzi z Rzeszowa. Od kilkunastu lat zaangażowany jest w Domowy Kościół (gałąź małżeńską ruchu Świato-Życie) oraz Spotkania Małżeńskie. Jest także współzałożycielem i pierwszym duszpasterzem wspólnoty małżeństw niepłodnych w Krakowie oraz Komitetu Budowy Miejsca Pamięci Dzieci Utraconych w Tarnowie. Przez kilkanaście lat uczestniczył w Ogólnopolskiej Inicjatywie Ewangelizacyjnej „Przystanek Jezus”; zorganizował także i prowadził pierwsze duszpasterstwo związków niesakramentalnych w diecezji tarnowskiej.

Święcenia biskupie przyjął w Tarnowie w 2020 r. Jest autorem kilku książek: „Głębinowi, ale nie denni”, „Ewangelia bez taryfy ulgowej”, „Jesteś źrenicą Boga”, „Warsztat św. Józefa”, „Z Maryją poznawać Chrystusa”, „Droga dla grzeszników i świętych”, „Szczęście ma Imię i Oblicze”, „W komunii z Bogiem”, „Chrystus naszą Paschą”, „Błogosławieni czystego serca”.

Więcej informacji o nowym biskupie na stronie Diecezji Sosnowieckiej:

https://diecezja.sosnowiec.pl/news/bp-artur-wazny-nowym-biskupem-sosnowieckim-7081

 

Czytany 960 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 23 kwiecień 2024 17:46