Reklama

poniedziałek, 18 wrzesień 2023 07:14

Świadkowie Jehowy w Wolbromiu i Miechowie prowadzą kampanię z dobrymi wiadomościami. O co chodzi?

Napisał
Oceń ten artykuł
(251 głosów)
||| ||| |||

 

Karolina Hermaszuk życzliwie się uśmiecha i sprawdza swój tablet przed zapukaniem do pierwszych drzwi tego dnia. Karolina ma coś istotnego do omówienia z mieszkańcami w swojej okolicy. W przypadku gdy będą oni zainteresowani pozostawi im dodatkowe informacje w formie elektronicznej lub papierowej. Karolina Hermaszuk uczestniczy w kampanii, ale nie na rzecz samego siebie czy kogoś innego.

Mieszkanka Wolbromia jest jednym z blisko 9 milionów Świadków Jehowy, którzy biorą udział w ogólnoświatowej kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi na jedyne rozwiązanie gwarantujące lepszy rząd: Królestwo Boże. Podobnie jest w Miechowie, gdzie Paulina Juszczyk również rozmawia ze spotkanymi osobami i przedstawia swój punkt widzenia.

 

Podczas, gdy mnóstwo osób skupia się na zmianach w polityce, Świadkowie Jehowy opublikowali w wersji drukowanej i elektronicznej specjalne wydanie czasopisma „Strażnica” pod tytułem „Czym jest Królestwo Boże?", dostępnego w ponad 780 językach. Ponad 117 tysięcy ochotników z całej Polski będzie udostępniać to czasopismo we wrześniu. Również w naszym mieście.

„Jestem przekonana, że wszyscy potrzebujemy dobrych wiadomości, a informacja o tym, że Bóg za pośrednictwem swojego rządu chce rozwiązać wszystkie nasze problemy jest wyjątkowo dobrą wiadomością i dlatego chcę się nią dzielić. Mam nadzieję, że podczas tej kampanii znajdę osoby, które również zyskają pewną nadzieję na lepsze jutro” – powiedziała Karolina Hermaszuk. Ireneusz, mąż Karoliny dodaje: „Myślę, że informacja o lepszych rządach, to coś czego ludzie naprawdę potrzebują, a przecież dokładnie to obiecał Bóg! Ta kampania, to świetna okazja, żeby dotrzeć z tą informacją do jak największej liczby osób.”

Od wieków miliony ludzi, którzy wierzą w Jezusa modlą się słowami „przyjdź Królestwo Twoje", zastanawiając się jednocześnie, co one oznaczają. Gdzie to Królestwo ma przyjść? Co to oznacza dla każdego człowieka? To wydanie „Strażnicy” wyjaśnia te kwestie odwołując się do kluczowych fragmentów Pisma Świętego. Opracowano je z myślą zarówno o nowych, jak i doświadczonych czytelnikach Biblii. Oprócz powyższych to czasopismo w jasny i prosty wyjaśnia dlaczego wszyscy potrzebujemy Królestwa Bożego?, kiedy Królestwo Boże zacznie panować nad ziemią? oraz czego dokładnie na Ziemi dokona Królestwo Boże?.

„Ludzie bardzo potrzebują zmian na lepsze – szczególnie, że ostatnie lata i towarzyszące im wydarzenia na świecie zachwiały poczuciem bezpieczeństwa i stabilności. Wiele osób upatruje rozwiązań w lepszych rządach” – powiedział Piotr Jarząbek, rzecznik Świadków Jehowy w Małopolsce. „Jednak czy istnieje taki rząd, który na trwałe rozwiąże wszelkie problemy? Tak! Nasza kampania zawiera wiadomość pełną nadziei. Słowo Boże podkreśla, że rząd Królestwa Bożego jest najlepszym rozwiązaniem dla nas wszystkich. A Jezus jako doskonały władca tego rządu chce i potrafi rozwiązać wszelkie problemy, z jakimi się zmagamy. I właśnie tą pokrzepiającą informację chcemy przekazać mieszkańcom Wolbromia i okolic.”

Co ciekawe, w szczytowym okresie pandemii COVID-19 Świadkowie Jehowy rozpowszechnili miliony egzemplarzy tego specjalnego czasopisma za pośrednictwem listów, wysyłając je także do tysięcy urzędników państwowych na całym świecie. Teraz, gdy po zakończeniu pandemii powrócili do publicznej działalności od drzwi do drzwi, będzie to pierwsza kampania, w ramach której osobiście będą mieli okazję omówić ten istotny i niezwykle aktualny temat ze swoimi sąsiadami.

Bezpłatna elektroniczna wersja tego specjalnego wydania Strażnicy oraz informacje o działalności Świadków Jehowy są dostępne na stronie jw.org. Oficjalny serwis Świadków Jehowy oferuje praktyczne materiały biblijne w ponad 1080 języków dla osób w każdym wieku i o rozmaitych przekonaniach.

Czytany 3331 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 wrzesień 2023 07:16
Wojciech Szota

Redaktor Naczelny Wieści Wolbromskich

Skomentuj

Pamiętaj dodając, edytując komentarz, akceptujesz nasz regulamin.
Regulamin dostępny tutaj.